Prostat & Prostatit

Home / Prostat & Prostatit

Tüm hakları medprevent.gmbh aittir.Sitemizde sadece bilgilendirme amacıyla yayınlanmaktadır.

Günümüzde yoğun yapay hepatik östrojenlere maruz kalan kişilerin cinsel sağlıkları hızla bozulmaktadır. Kadınlık hormonu olan östrojen miktarındaki çoğalma, erkeklik hormonu olan testesteronun işlevini de bozarak kadınlarda doğurganlığın azalması; her iki cinste de cinsel isteksizlik, cinsel işlev bozukluklarını ortaya çıkarır. Erkeklerde, göğüslerde kadın tipi büyüme (jinekomasti), kadın tipi kalça ve basenlerde orantısız kilo alımı gibi problemler toplumda sıkça görülmeye başlamıştır.

Genel olarak bir çok kimyasal, kadınlık hormonu olan östrojen hormonunu taklit eden kimyasallara dönüşür. Bu durum, erkeklerde ve kadınlarda hormonal dengesizliğe yol açarak ikincil seksüel davranışların gelişmesine kadar gidebilir.

Örneğin; doğada, endüstriyel kirliliğe bağlı olarak hepatik östrojene maruz kalan balıklarda ve kurbağalarda cinsiyet değişimine sık rastlanır. Günümüzde, dünyada ve Türkiye’de, özellikle şehirlerde yaşayan genç kızlar çok erken ergenliğe girmekte ve erkek çocuklarında görülen kadın tipi göğüs büyümesine sık rastlanmaktadır. Vakalardaki artış oranları çoğu zaman mahcubiyet duyguları sebebiyle gizlenmektedir. İstatistiki rakamlara göre bu durum kanser kadar hızlı artan bir sürece girmiştir.

Bozucu etkenler ortadan kaldırıldığında ve uygun esansiyel hormonlar organizmaya tekrar verildiğinde cinsel sağlık sorunları düzelir.

holistik yaklaşıma göre prostat ve prostatit vakaları bakteri, parazit. virüs ve mantar kaynaklı enfeksiyon sonucu oluşur.Bu patojenlere uygun besin takviyelerinin belirlenmesi ve doğru diet sağaltım için yeterlidir.