Migren

Home / Migren

 

Tüm hakları medprevent.gmbh aittir.Sitemizde sadece bilgilendirme amacıyla yayınlanmaktadır.

Migren çoğu zaman gözler ve başın arka kısmında lokal olarak etki gösteren geleneksel tıbbın henüz çözüm getiremediği, baş ağrısı olarak tanımlanabilecek bir hastalıktır. Migren atakları haftada üç ayda 1-2 gibi değişen periyotlarda seyredebilir. Atak anında kişi karanlık ve sessiz bir yerde uyumayı tercih eder. Ağrılar iki güne kadar sürebilir. Genellikle yaratıcı ve kendini baskı altında hisseden stresli insanlarda görülmektedir.

Migrenin Akupunktur ile İzahı;

Migren atakları blader ve gall bladder meridyen yolarındaki enerjnin blokajı ve cevrical vertebra 1 diskindeki hasar kaynaklı oluşabilmektedir. Elektro akupunktur sistemi olan PROGNOS sistemi ölçümlerle iki meridyendeki blokajlar tespit edilir.

Blader meridyeni(seksüel sistem) Gall blader (yağ metabolizması) meridyenidir. Blader meridyeni düzenli cinsel yaşamlada geçici olarak uyarılıp blokajlar açılır. Burdan çıkaralacak anlam tatmin edici düzenli cinsel yaşamı olan kişilerin migren ağrısını çok az yaşadıklarıdır.

Kadınlarda doğumla birlikte migren krizleri azalmaktadır. Kadınlarda mesturasyon dönemine yakın migren ataklarının artmasının sebebi oströjen seviyelerindeki dengesizlikten kaynaklanır. Menopoz döneminden sonraki hormonal değişimler 50’li yaşlardan sonra kadınlarda görülen migrenin ani iyileşmesinin olası nedenidir.

Gall bladder meridyenindeki blokaj kolesterol seviyeleriyle ilişkilidir. Kolesterol seviyelerindeki yükseklikte migren ve baş ağrılarına yol açabilir.Safra taşları ve tıkanıklıkları da gall bladder meridyeninde blokaja ve migrene yol açar.

Migren tedavisi temel olarak beyindeki manyetik alanın blader sisteminin başlangıcı olan bölgeye yapılan rezonans eşitlemesiyle yapılmaktadır. Blader sistemindeki blokajlar akupunktur iğneleriyle de düzeltilerek migren tedavi edilir. Akupunktur iğneleriyle yapılan migren tedavileri enerji terapilerine tercih edilmelidir. Zira enerji terapistlerinde negatif manyetik alan etkisine bağlı hastalıklar oluşur.

Besin alerjilerine bağlı oluşan baş ağrıları ve migren ataklarının engellenmesi alerjenlerin diyetten çıkarılmasıyla mümkündür.

Ayrıca bazı vakalarda candida mantar enfeksiyonları ile ortaya çıkan toksik maddeler sebebiyle migren ağrıları oluşur.

Diş dolgularında kullanılan amalgam civalı dolgular bazı vakalarda migren benzeri ağrılara yol açabilir. Doğru önlemlerle kompozit dolgularla civalı dolgular değiştirilmelidir. Bedende biriken civanın bedenden atılması için uzun süre kişniş tohumundan yapılan çaylar tüketilmelidir.

Bedendeki her türlü parazit aktivitesinden kaynaklanan salgılar migren ağrılarına neden olabilmektedir. Parazitlerin temizlenmesi için en hızlı etkili yöntem bütün et ürünlerinin diyetten çıkarılmasıdır. Genellikle işlenmiş et ürünlerinde ve hormonlu etlerden oluşan bir beslenme tarzı migreni tetikler.

Yeşil çay migren ataklarını %40- %60 oranlarında azaltmaktadır. Diğer tıbbı bitkiler Çin melek otu ve keten tohumu kaynaklı Omega 3 yağ asitlerinin düzenli kullanılmasıdır. Kinoa tahılı da migren ataklarını azaltan yüksek miktarda magnezyum ve B2 (ribofliavin) vitamini ihtiva eder. Biberiye çayı bazı migren türlerinde etkilidir.

Sağaltım sonrası beyindeki manyetik denge bozularak migrenin tekrar başlaması ancak kulaklık kullanılmadan yapılan yoğun cep telefonu görüşmeleri ve MR cihazları gibi tıbbı cihazlarla mümkündür. Yoğun yaşanılan Stres durumlarında migren ağrılarının öncesinde hissedilen bir basınç hissedilebilirken, migren ağrısı oluşmaz.

Holistik yaklaşım terapi aşamaları;

Bedende bulunan parazit testleri,safra salgılarında toksik madde ölçümü, nörotransmitter durumu,elektro manyetik hassaslık ölçümü, diş dolgularındaki ağır metallerin matrix yapısında yaptığı etkiler, alerjik reaksiyona yol açan gıda analiz testi (dijital york testi) gibi migrene yol açan tüm olası nedenler belirlenmelidir.

Beyinde bio elektrik akım bozukluğu ve serebral kan dolaşım bozukluğuna bağlı oluşan migren ağrıları  bio feed back ile yeniden dengelenerek sağaltım yapılmalıdır.

Medikal akupunkturun uluslararası kongresinde vurgulandığı gibi çeşitli ağrı kesici ilaçların kullanımı uzun vadede organ yetmezliklerinin büyük oranını teşkil etmektedir. Bu nedenle migrende doğal tedavilerin uygulanması en sağlıklı seçenektir.

Holistik terapi süreci;

İki farklı meridyen analizi, bedende parazit testleri, safra salgılarında toksik madde ölçümü, nörotransmitter durumu, elektro manyetik hassaslık ölçümü, diş dolgularındaki ağır metallerin Matrix yapısında yaptığı etkiler, alerjik reaksiyona yol açan gıda analiz testi (dijital york testi) gibi migrene yol açan tüm olası nedenler belirlenmelidir.
Beyinde bio elektrik akım bozukluğu ve serebral kan dolaşım bozukluğuna bağlı oluşan migren ağrıları (bio feed back ile yeniden dengelenerek sağaltım yapılır.
Medikal akupunkturun uluslararası kongresinde vurgulandığı gibi çeşitli ağrı kesici ilaçların kullanımı uzun vadede organ yetmezliklerinin büyük oranını teşkil etmektedir. Bu nedenle migrende doğal tedavilerin uygulanması en sağlıklı seçenektir.