Elektro Smog Hassasiyeti

Home / Elektro Smog Hassasiyeti

Tüm hakları medprevent.gmbh aittir.Sitemizde sadece bilgilendirme amacıyla yayınlanmaktadır.

İnsan bedeni enerji meridyenlerinden oluşan, işlevlerini 1-250 mikrovolt arası gerilimlerde yerine getiren, uzunluğu 500.000 km. olan 5.000.000.000 sinir hücresi ile çalışan dev bir elektriksel sistemdir. Yapılan araştırmalar insan bedeninin saniyede 50 milyon kez titreştiğini göstermiştir. Dolayısıyla daha yoğun titreşime sahip olan elektromanyetik alanlar bu sistemi etkilemekte ve doğal elektriksel dolaşıma zarar verebilmektedir.

Bir kişinin yoğun olarak elektrik alanına maruz kalmasının tehlikeli sonuçlar doğuracağı bilimsel araştırmalarla saptanmıştır.

Manyetik Alanı Bozan Etkiler Nelerdir?

Bedenin emir komuta ve iletişimde kullandığı temel dili elektro-kimyasaldır. Güçlü manyetik alanların bu hassas iletişimi zedelediği biliniyor.

1. En çok manyetik alanı saç kurutma makinesi ve ütü ve su ısıtıcıları yaymaktadır. Saç kurutma makinesinin yaydığı manyetik alan sinüzit ve migrene de neden olabiliyor.

2. Oturma ve yatak odalarında kullanılan cihazlar; özellikle yatak odalarında televizyon, bilgisayar ya da cep telefonu bulunması tahmin edemeyeceğiniz kadar zararlıdır.

3. Her türlü taşıt; özellikle uçaklar motor gücü ve aşırı ivme yüzünden aşırı manyetik alan oluşturur. Uçak yolculuklarında yüksekliğe bağlı atmosfer kalkanının zayıflaması ile yoğun radyasyon ve manyetik alana maruz kalınır. Hosteslerin emeklilik yaşı bu yüzden kısadır. LCD ekranların radyasyon seviyesi daha düşüktür.

4. Eğer acil servis doktoru değilseniz, cep telefonu uyuyacağınız odada asla açık olarak kalmamalı. Yapılan araştırmalara göre her gün 20 dakika boyunca cep telefonu ile kesintisiz konuşanların beyin elektiriksel işlevleri bozulmaya başlıyor. Nitekim telefon ile konuşurken sınırı aştığında bir çok kişide baş ağrısı hissedilmektedir.
NOT : 3G’li cep telefonları 2100 MHz, mikro dalga fırınların ise 2450 MHz frekansla çalıştığı, 3G’li telefonla konuşmanın, mikro dalga fırın kulağa tutuluyormuş gibi beyne elektro manyetik dalga yaymaktadır.

5. Kablosuz internet erişiminin kansere neden olduğu, ilk olarak da çocukları ve gençleri etkilediği kapitalist bilimine hizmet etmeyen birçok bilim adamı tarafından dile getiriliyor.

6. Çamaşır ve bulaşık makineleri.

7. İnsan bedeni yatay pozisyondayken elektro manyetik alanlardan 200 kat daha fazla etkilenir. Bu sebeple özellikle şehirlerde doğal ve yapay manyetik alanların yoğunlaştığı sabah 6 ve akşam 11 arası uyumak yatay bir pozisyonda kalmayı gerektirdiğinden bedene daha yoğun (elektro smog) elektro manyetik radyasyon birikmesine yol açarak beden hücrelerinin doğal elektoromanyetik alanının bozulmasıyla hızlı yaşlanmaya ve sağlık sorunlarına neden olur.

Birçok bedende elektro smog olarak adlandırılan elektro manyetik alan birikmesi ciddi sağlık sorunlarına yol açabilmektedir. Bu durum belirlenip manyetik radyasyonun hastalığa yol açan ana etken olup olmadığı tespit edilebilmektedir. Tespit sonucunda bio feedback yöntemiyle doğal bio elektrik akışı frekans uygulamasıyla düzenlenebilir.