DNA Hasarı

Home / DNA Hasarı

Tüm hakları medprevent.gmbh aittir.Sitemizde sadece bilgilendirme amacıyla yayınlanmaktadır.

Klasik tıp erken DNA hasarı konusunda henüz etkili yaklaşımlar sergileyememektedir. Yaygın DNA hasarı türlerinde ölçek olarak iğne ucu büyüklüğündeki DNA hasarı hücrelerinin toplam ağırlığı bedende bir kilo gibi bir ağırlığa ulaştıktan sonra ,başka bir deyişle DNA hasarı hücreleri, bedenin büyük bir kısmına büyük oranda yayıldıktan sonra DNA hasarı tespit edilebilmektedir. Bu tespit çok geç kalınmış bir tanı olup teşhisten sonra uygulanacak terapilerde yoruma açıktır.

İlerlemiş DNA hasarı vakalarında ışın tedavisi olan radyoterapi uygulamalarında iyileşme görülebilmekle birlikte garanti edilememektedir. Kemoterapi uygulamaları başarılı olsa dahi hastada kalıcı zararlar oluşabilir. Bu değerlendirmelerle birlikte temel amaç DNA hasarının oluşmasını engelleyecek süreçler olan koruyucu hekimlik uygulamaları olmalıdır.  DNA hasarı başlangıç ve ileri aşamalarında aranacak tedavi çözümleri öncelikle klasik tıptan yana tercih edilmelidir.

Holistik yaklaşım terapi aşamaları;

Geleneksel tıptan farklı olarak bedeninizdeki PH ölçümleriyle hiper asit varlığı ve meridyenlerdeki dengesizliği tespit ederek 5 yıl sonra oluşabilecek bir hastalığı ve DNA hasarı ihtimali (hastalık seyriyle) tespit edilebilmektedir.

Hastalık belirtileri ortaya çıkmadan çok önce, enerji meridyenlerinde blokaj ve bozulmalar ortaya çıkmaktadır. Bu bozulmalar önceden tespit edilebilmekte ve koruyucu hekimlik gerçek anlamda hastalıkların oluşmasını engellemektedir.

DNA hasarı oluşmadan önce alınacak koruyucu önlemler, hastalık oluşumundan sonra uygulanacak tedavilerden her zaman daha anlamlıdır etkilidir.

Holistik terapi süreçlerinde DNA aktivasyonunu bozan ana etkenler belirlenmelidir.

1. Mantar
2. Virüsler
3. Parazit
4. Bakteri
5. Çakralar
6. Hormonlar
7. DNA bozulması
8. Doku bozulması
9. Psikosomatik ölçümler
10. Toksik zehirli madde seviyesi
11. Amino asit, Vitamin, Mineral seviyesi
12. Madde bağımlılığı ajanları; Sigara, uyuşturucu vb.
13. Elektro smog ölçümü; elektromanyetik hassaslık vb.
14. PH Alkali – Asit durum tespiti; kilo kontrolü & detoks
15. Beyin Nükleik Asitleri; Depresyon, anksiyete, migren vb.
16. Matrix’te bozulma: Hücre içi iletişim; fibromiyalji, romatizma vb.