Ağrılı Adet Sendromu (PMS)

Ağrılı Adet Sendromu (PMS)

Tüm hakları medprevent.gmbh aittir.Sitemizde makaleler sadece bilgilendirme amacıyla yayınlanmaktadır.

Ağrılı adet sendromu (PMS) diğer bir adıyla Adet Öncesi Sendromu klasik tıbbın çözüm getiremediği sağlık sorunlarındandır. Bir çok kadının yaşadığı bu sorun, bazı bireyler için dayanılmaz bir hal alacak kadar ağrılı bir süreç olarak yaşanılabilmektedir.
Bütüncül doğu tıbbı ise bu sağlık sorununu çok farklı bir anlayış içinde ele almaktadır.
PMS sorunu meridyen sistemi temeline dayanan akupunktur sistemine göre blader meridyeni ( mesane meridyeni) blokajına bağlıdır. Blader meridyeninde blokaj yapan ana etken ayak tabanı altında biriken kristal sedimantasyon,kalsiyum kristalleri ve ürik asit kristalleridir. Çin tıbbına göre chi olarak tanımlanan meridyenlerde serbest bir akış içinde dolaşan bio elektirik, blokajların olduğu durumlarda akış içinde olamaz ve sorumlu olduğu organlarda sinir sistemi blokaj bozukluklarına yol açmaktadır.
Refleksoloji sisteminde yer alan bu doğal enerji yolları manuel el refleksoloji masajı,andulasyon ve prognos frekans sistemiyle düzeltilebilmektedir.
Holistik yaklaşım terapi aşamaları:
1- Ayak tabanlarındaki sedimantasyon ve kristal türü belirlenir.
2- Frekans rezonans sistemiyle kristallerin moleküler bağ yapıları zayıflatılır.
3- İnfraredle entegre edilmiş andulasyonlu refleksoloji sistemi ayak tabanlarına uygulanarak kristallerin yapısı bozulur.
4- Son aşama olarak manuel refleksoloji yöntemiyle ayak altındaki kristaller 4-5 terapiyi kapsayabilen seanlarla aşamalı olarak ortadan kaldırılır.
Kendi kendinize yapabileceğiniz refleksoloji uygulamalarıylada zamana yaymak şartıyla başarı sağlanabilmektedir. İlk başlarda çok fazla baskı uygulamadan kristallere masaj yapılmalıdır.Çok sert masajlar ayak tabanı altında bulunan capiler damarlara zarar verebileceğinden dikkatli olunmalıdır.
PMS sorununu şiddetlendiren gıdalardan; soya ürünleri, şeker ,buğday, yulaf, arpa, çavdar, kuruyemişler,ayçekirdeği yağı ve mısır yağından uzak durulması iyileşmeyi hızlandırmaktadır.
FDA’nın (Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi) resmi raporlarına göre ABD’de her gün ortalama 40 kişi ağrı kesici kullanımına bağlı olarak hayatını kaybetmektedir. Ağrı kesicilere bağlı oluşan organ yetmezliği ise daha fazladır. Ağrı kesiciler bedenin sisteminde yanlış giden bir şeyler olduğunu anlatmak için kullandığı kimyasal bir uyarı sistemidir. Bu uyarıları sinir sistemini ağrı kesicilerle hissizleştirmek sağlık sorunlarının büyüyerek kronik bir hal almasına yol açarak yaşamsal sorunların gelişmesine sebebiyet vermektedir.
Ağrının sadece ağrı kesicilerle geçiştirilme seçeneği, ileride oluşabilecek böbrek ve karaciğer yetmezliği riskleri düşünüldüğünde tercih edilmemesi gereken bir seçenek olduğu görülmektedir.
Merkezimizde uygulanan gelişmiş terapi sistemleri ile 20 yılın üzerinde seyreden PMS vakaları dahil hızlıca sağaltılabilmektedir.Blader meridyenindeki blokajların kalkmasıyla migren, stres, cinsel sağlık sorunları, irite olmuş mesane,boyun fıtığı sorunlarında rahatlamalar oluşmaktadır.,